MÕÕGA KANDMINE JA KÄSITSEMINE
OHUTUS
- Relva käsitsemine ja -võitlus on sajandite jooksul välja töötatud ja harjutamist nõudev oskus. Ärge olge uljaspäine tupest tõmmatud mõõgaga!
- Relv on ette nähtud kasutamiseks ainult tseremooniatel.
- Teramik ei ole ette nähtud löökideks ega võitluseks. Kuigi relv on kavandatud paindlikuks ja vastupidavaks, sepistatud ning karastatud, ei ole teramikul vastupidavust tugevatele tera-teraga kokkupuudetele.
- Ärge kasutage relva näidislahingu pidamisel.
- Relva hooletu käsitsemine võib kahjustada relva või tekitada inimestele olulisi tervisekahjustusi.
- Teramiku tipp on suhteliselt terav ja relva tuleb käsitseda ettevaatlikult.
- Jälgige, et lapsed ei kasutaks relva mänguasja pähe. Jälgige neid ja pidage meeles, et relva valesti käsitsemine võib olla väga ohtlik.
KASUTAMINE
- Vältimaks kahjustusi teramikule, tuleb mõõk tupest välja tõmmata ja tagasi suunata algusest lõpuni otse.
- Õigesti mõõga tuppe lükkamisel ei tohi esineda raskust ega takistust, mõõk peab minema tuppe sujuvalt ja kergelt. Ärge kunagi suruge mõõka tuppe jõuga.
- Vältimaks kahjustusi mõõgatupe sisule, on soovituslik mõõga tuppe tagasi asetamisel esmalt asetada tuppe hoidva käe pöial tupe suudmele mõõga teramiku otsa juhtimiseks ja seejärel lükata mõõk tuppe sirgelt suunaga ülevalt alla.
- Peale mõõga kasutamist vihmase ilmaga tuleb mõõk esimesel võimalusel mõõgatupest eemaldada ja mõlemad kuivatada ning lasta neil kuivada mõnda aega vabas õhus.