MÜÜGI- JA TAGASTUSTINGIMUSED

Veebipoe www.vf.erok.ee (edaspidi Veebipood) omanik on Sihtasutus Reservohvitseride kogu vendlusfond (edaspidi Vendlusfond) registrikood (90010746), asukohaga Liivalaia 13, 10118 Tallinn, EESTI.

Kõik Veebipoe lehel olevad tekstid, graafika, logod ja fotod on kaitstud autoriõigustega, mis kuuluvad Vendlusfondile või tema sisutarnijatele. Lehel oleva materjali omavoliline kopeerimine ja kasutamine on keelatud.  

Müügilepingu kehtivus

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

Vendlusfond jätab endale õiguse käesolevaid tingimusi ja hinnakirja ühepoolselt muuta. Nimetatud muudatusi kajastatakse Veebipoe veebilehel.

Tellimust vormistades kinnitab Klient, et ta on tutvunud müügitingimustega ja on nendega nõus.

Kaubainfo

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.
Lisaks on mõõkade kohta eraldi lehekülg nende ajaloo, kirjelduse, kasutamise ja hooldamise kohta ( vf.erok.ee/moogad ). Veebipoe omanik ei vastuta tekkivate vigade eest kui mõõkasid käsitsetakse või hooldatakse valesti ja mitte tulenevalt veebipoe mõõkade lehel antud juhiseid jälgides sh valmistajatehase poolt antud juhiseid mitte jälgides.

Hinnainfo

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest.

Müüdavate toodete hinnad on toodud eurodes ja sisaldavad käibemaksu, raamatute puhul on hind arvestaud 9 % käibemaksuga.

Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda kuvatud makselahenduse abil või arvega.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Kõik tasumata tellimused võidakse tühistada peale 48 tunni möödumist tellimuse vormistamisest alates.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Kohaletoimetamine

Postikulu tasub ostja ja see kuvatakse tarneviisi juures.

Kaup on saatmiseks või üle andmiseks valmis üldjuhul nädala aja jooksul peale tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Kokkuleppel Veebipoega on tooteid võimalik saata Euroopa Liidu piires.

Eesti Kaitseväe mõõkade ja vestu kätte saamine on üldjuhul Veebipoe kontorist kui eri juhtudel ja kokkuleppel Veebipoega võib Veebipood neid üle anda muul viisil. Veebipoel on õigus keelduda nende saatmisest postiga.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul [olenevalt toodetest ei pruugi ostjal taganemise õigust olla, vastavad tooted ja teenused tuleb sellisel juhul loetleda ning need peavad vastama võlaõigusseaduse § 53 lg-s 4 loetletud tingimustele].

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Veebipood võib keelduda tagasi võtmast kaupa millele on lisatud omavolilisi modifikatsioone (nt mõõkadele või vestule on lisatud graveeringuid või muid lisasid).

Kauba tagastamiseks tuleb täita tagastusvorm lehe all või esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, ning saata see veebipoeposti aadressile vendlusfond@erok.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest. Tagastusvorm peab sisaldama ostja nime, kauba nime ja kogust, tellimuse aega ja numbrit.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale. 

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind Veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Garantii

Tootja poolt pakutav müügigarantii on 1 aasta alates toote Veebipoele üleandmisest, mil hakkab kulgema müügigarantii tähtaeg Ostja jaoks.

Veebipoe lehel oleva kasutus ja hooldusjuhise täitmata jätmise korral või toodete modifitseerimisel või lisade kasutamisel mis ei vasta spetsifikatsioonidele muutub garantii kehtetuks.  Eesti kaitseväe mõõku ja vestut tohib kasutada ainult paraadideks, mitte võitlusteks ega näidislahingute pidamiseks.

Põhjendatud kaebuste korral, lähtudes Veebipoe hinnangust, vahetatakse toode välja või saadetakse tehasesse remonti. Veebipood ei teosta ise toodete garantiiremonti, tooted saadetakse tagasi valmistajatehasesse. Selleks, et Veebipood saaks toote remonti saata peab Ostja selle Veebipoele kättesaadavaks tegema koheselt peale teavitamist, vastasel juhul muutub garantii kehtetuks.

Veebipood ei vastuta normaalse kulumise, loomuliku riknemise ega võimalike kahju eest mis on põhjustatud  valest kasutamisest või manipuleerimisest mille tuvastab Veebipood.

Ainult ostjal on õigus garantii nõudeid esitada. Need õigused ei ole ülekantavad. Ülaltoodud lõigud sisaldavad kõiki toodete garantiisid ja välistavad muud tüüpi garantiinõuded.

Vastutus

Veebipood ei vastuta toote hävimise või kvaliteedi langemise eest ega ole kohustatud tagasi võtma või välja vahetama mõõkasid või vestut millele on lisatud graveeringuid või muid modifikatsioone peale seda kui Veebipood on mõõga või vestu ostjale üle andnud. Veebipoe seisukoht on, et mõõkadele ja vestudele ei tohi iseseisvalt graveeringuid lisada, sest see rikub mõõga või vestu pöördumatult.

Vääramatu jõud

Veebipood ei vastuta tekitatud kahjude või kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või kauba kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest mida veebipoe omanik ei saanud mõjutada või ette näha.

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel.

Ostjal peab puuduse ilmnemisel pöörduma Veebipoee poole koheselt kuid mitte hiljem kui ühe kuu jooksul, saates e-kirja aadressile vendlusfond@erok.ee. Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile vendlusfond@erok.ee .

Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Vaidlused lahendatakse lähtudes Eesti Vabariigi seadustes. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.